Přeskočit na obsah

Co je dropshipping a jaké jsou jeho hlavní výhody či nevýhody?

Alza, Mall, Pilulka – to už nejsou jen prodejci vlastního zboží, představují mimo jiné i internetové tržiště, které nabízí spolupráci dalším obchodům-partnerům. Využívají jejich skladu a výměnou jim nabízí svůj prodejní prostor a marketingové síly. Z prodeje mají provizi a partnerský obchod je rád, že zboží neleží ladem ve skladu a je vyexpedováno. Jedná se o tzv. dropshipping model. Co to je a jaké jsou jeho výhody? Čtěte dál. 

Dropshipping je trendy byznys model

Popularita dropshippingu v posledních letech značně vzrostla. Údaje společnosti Forrester Research z roku 2019 zjistily, že se více než 40 % maloobchodníků zapojilo do dropshippingu ještě před tím, než pandemie covid-19 způsobila prudký nárůst internetového prodeje. Podle zprávy z roku 2020 se očekává, že trh s dropshippingem do roku 2027 dosáhne 591,77 miliardy dolarů.

Co to dropshipping je?

Dropshipping je obchodní model založený na nabízení produktů v internetovém obchodě, aniž by dané produkty byly reálně na skladě nabízejícího e-shopu. Za prodej produktů získává nabízející e-shop provizi. Tímto způsobem se nemusí starat o vlastní zásoby a může soustředit veškeré úsilí na prodej nabízených produktů. Dodavatel produktů díky tomuto partnerství nemusí řešit marketing, SEO či jiné způsoby oslovování zákazníků. Naopak se stará o skladování a logistiku produktů směrem ke kupujícím.

Jak dropshipping funguje?

Zákazník vytvoří objednávku prostřednictvím webové stránky elektronického obchodu, tzv. dropshippera. Objednávka je poté přesměrována k výrobci, distributorovi nebo partnerovi, který objednávku připraví, balí a odesílá přímo na adresu kupujícího.

Výhody a nevýhody dropshippingu

Budujete velký sklad a potřebujete nakoupit vlastní zásoby?

Je pro vás dropshipping ta správná cesta? Pokud se potřebujete ještě chvíli rozmýšlet a nyní řešíte spíše budování vlastního skladu a zásoby, právě s tím vám může Cashbot okamžitě pomoci. Cashbot nabízí neúčelový podnikatelský úvěr nebo možnost okamžitého proplácení vašich vydaných faktur. Získané peníze můžete ihned použít pro rozvoj svého podnikání. A to není vše. Peníze získáte do 30 minut nebo zdarma.

Rady, které se vždy hodí

Když přidáme další článek, dáme vám vždy vědět, nepřijdete tak o žádné užitečné rady.

aplikace-na-mobilu-3
check-green

Novinky každý týden
ve vaší schránce

check-green

Váš email nebudeme
s nikým sdílet

Podobné články