Co je dropshipping a jaké jsou jeho hlavní výhody či nevýhody?

Alza, Mall, Pilulka – to už nejsou jen prodejci vlastního zboží, představují mimo jiné i internetové tržiště, které nabízí spolupráci dalším obchodům-partnerům. Využívají jejich skladu a výměnou jim nabízí svůj prodejní prostor a marketingové síly. Z prodeje mají provizi a partnerský obchod je rád, že zboží neleží ladem ve skladu a je vyexpedováno. Jedná se o tzv. dropshipping model. Co to je a jaké jsou jeho výhody? Čtěte dál. 

Dropshipping je trendy byznys model

Popularita dropshippingu v posledních letech značně vzrostla. Údaje společnosti Forrester Research z roku 2019 zjistily, že se více než 40 % maloobchodníků zapojilo do dropshippingu ještě před tím, než pandemie covid-19 způsobila prudký nárůst internetového prodeje. Podle zprávy z roku 2020 se očekává, že trh s dropshippingem do roku 2027 dosáhne 591,77 miliardy dolarů.

Co to dropshipping je?

Dropshipping je obchodní model založený na nabízení produktů v internetovém obchodě, aniž by dané produkty byly reálně na skladě nabízejícího e-shopu. Za prodej produktů získává nabízející e-shop provizi. Tímto způsobem se nemusí starat o vlastní zásoby a může soustředit veškeré úsilí na prodej nabízených produktů. Dodavatel produktů díky tomuto partnerství nemusí řešit marketing, SEO či jiné způsoby oslovování zákazníků. Naopak se stará o skladování a logistiku produktů směrem ke kupujícím.

Jak dropshipping funguje?

Zákazník vytvoří objednávku prostřednictvím webové stránky elektronického obchodu, tzv. dropshippera. Objednávka je poté přesměrována k výrobci, distributorovi nebo partnerovi, který objednávku připraví, balí a odesílá přímo na adresu kupujícího.

Výhody a nevýhody dropshippingu

Budujete velký sklad a potřebujete nakoupit vlastní zásoby?

Je pro vás dropshipping ta správná cesta? Pokud se potřebujete ještě chvíli rozmýšlet a nyní řešíte spíše budování vlastního skladu a zásoby, právě s tím vám může Cashbot okamžitě pomoci. Cashbot nabízí neúčelový podnikatelský úvěr nebo možnost okamžitého proplácení vašich vydaných faktur. Získané peníze můžete ihned použít pro rozvoj svého podnikání. A to není vše. Peníze získáte do 30 minut nebo zdarma.

Není úvěr jako úvěr

Ten od Cashbotu je jiný. Vyřídíte jej online během pár minut, splacení si můžete rozložit až do 12 měsíců a splácet můžete začít až za 3 měsíce.

Zjistit více
Cashbot

Chcete získávat pravidelné tipy z oblasti financí, rady pro růst podnikání a další informace od Cashbotu do vaší mailové schránky? Přihlaste se k odběru novinek, díky kterým budete vždy o krok napřed.

Ano, chci získávat rady a obchodní sdělení od portálu Cashbot.cz a souhlasím se zpracováním osobních údajů (tj. e-mailu) za tímto účelem po dobu nezbytnou k naplnění stanoveného účelu. Souhlas lze odvolat na: info@cashbot.cz. Více informací naleznete v ochraně osobních údajů.

Další užitečné články

Jak s Cashbotem získáte v podnikání víc?

  • Chci prodat víc zboží nebo získat zakázku navíc.
  • Plánuji se předzásobit za výhodnějších podmínek.
  • Chci platit faktury včas a získat výhodnější podmínky.
  • Chci získat čas, který trávím placením faktur.
  • Vidím příležitosti při nečekaných událostech na trhu.

Odložení splatnosti přijatých faktur

Prodejte více zboží, získejte nové zakázky a investujte do modernizace vaší firmy. S námi můžete růst rychleji a s klidem.