Faktura vydaná
Cashbot zkrátí splatnost vašich faktur, vratek DPH i dotací, u kterých čekáte i měsíce. Peníze můžete mít už do 30 minut. A vrátit je stačí až za pár měsíců.
Podnikatelé (OSVČ) musí mít podle zákona sídlo svého podnikání. Obvykle jde o místo trvalého bydliště, založit si lze ovšem i virtuální sídlo, které je ideální volbou pro ty, kteří chtějí ochránit své soukromí. Jak při založení sídla postupovat a kde je nutné jej uvádět? Přečtěte si náš článek.
Pokud uvažujete nad podnikáním, nevyhne se vám ani rozhodnutí o tom, kam umístit své sídlo. Sídlo OSVČ zpravidla bývá shodné s adresou trvalého bydliště podnikatele. Můžete si jej však zřídit i na kontaktní adrese, je ovšem nutné mít souhlas vlastníka nemovitosti s užíváním jeho prostor. Pokud byste chtěli ochránit své soukromí, existuje také možnost zřídit si sídlo virtuální.
Podle občanského zákoníku se sídlo podnikatele nachází na adrese zapsané ve veřejném rejstříku, ze které podnikatel řídí své podnikatelské aktivity a na kterou je možné doručit písemnosti. Z tohoto důvodu je také nutné, aby se jednalo o adresu jednoznačně identifikovanou a snadno zjistitelnou.
Pokud bychom nahlédli do živnostenského zákona, ten vyžaduje navíc souhlas vlastníka prostor s umístěním vašeho sídla, jestliže se liší od vašeho trvalého bydliště. Spolu se jménem, příjmením a identifikačním číslem osoby (IČO) se řadí sídlo mezi základní údaje podnikatele, které se zapisují do živnostenského rejstříku a které nalezneme na faktuře každého živnostníka.
Základní údaje, které jsou uvedeny v živnostenském rejstříku, jsou také volně dostupné veřejnosti. Pokud byste proto chtěli svou adresu sídla skrýt a ochránit tak své soukromí, nabízí se virtuální sídlo jako ideální řešení.
Virtuální (také registrační) sídlo zpravidla představuje sdílenou kancelářskou budovu, kde vám mohou přebírat poštu nebo kde si můžete zamluvit reprezentativní prostory pro své pracovní schůzky. Provozovateli jsou společnosti zabývající se správou virtuálních sídel firem a OSVČ.
Při výběru sídla zvažte adresu a proklepněte si důsledně provozovatele budovy. Ověřte si veškeré informace u podnikatelů, kteří zde již sídlí. Zeptejte se také na informace a předchozí zkušenosti s provozovatelem budovy u živnostenského úřadu zvoleného města.
Výhody virtuálního sídla:
Nevýhody virtuálního sídla:
Dále se u virtuálního sídla zaměřte na to, zda:
Změnu adresy sídla může OSVČ nahlásit na kterémkoliv živnostenském úřadě po celém území ČR. Nutný je pouze občanský průkaz a dokument se souhlasem vlastníka nemovitosti, že můžete prostory užívat i pro podnikatelské účely. Dokument musí být dále opatřen ověřeným podpisem ne starším než 3 měsíce. Sídlo lze sjednat také na základě nájemní smlouvy, jestliže se tato možnost ve smlouvě nevylučuje. Podle § 2255 nového občanského zákoníku totiž platí:
„Nezpůsobí-li to zvýšené zatížení pro byt nebo dům, může nájemce v bytě i pracovat nebo podnikat.“
Už víte, jak přestěhovat své sídlo, nebo už dokonce sídlíte v novém? Nestačíte se ani rozkoukat a už se na vás sypou další povinnosti. Jestliže potřebujete finanční prostředky na pokrytí nečekaných nákladů či na další rozvoj vašeho podnikání, Cashbot se hlásí do služby! Umí profinancovat faktury, dále nabízí finanční rezervu nebo neúčelový podnikatelský úvěr. Vše navíc vyřídíte online z pohodlí vašeho domova či z vaší nové kanceláře. Stačí se zaregistrovat.
Načerpejte finance od Cashbotu
a dejte zelenou příležitostem.
Cashbot zkrátí splatnost vašich faktur, vratek DPH i dotací, u kterých čekáte i měsíce. Peníze můžete mít už do 30 minut. A vrátit je stačí až za pár měsíců.
Spoluautor článku
Baví mě hledat vlastní směr a inovace ve světě financí. Mým cílem je, aby podnikatelé mohli pracovat s cash flow efektivněji a aby si nenechali ujít obchodní příležitost kvůli nedostatku vlastních financí.
Nezaspěte aktuální trendy ve světě podnikání a financí. O nově vydaném článku na blogu vám dáme vědět.
Novinky pravidelně
ve vaší schránce
Dejte zelenou příležitostem