Jak si zlepšit rizikový profil společnosti (1/5)

Platíte včas daně a další závazky? Je nutné pravidelně kontrolovat, jestli vaše firma včas hradí pravidelné platby – například platby daní, DPH nebo mýtného.

Platíte včas daně a další závazky?

Je nutné pravidelně kontrolovat, jestli vaše firma včas hradí pravidelné platby – například platby daní, DPH nebo mýtného. Můžete se např. domluvit s účetním vaší firmy, aby vám každý měsíc připravil podklady pro platbu DPH, abyste měli přehled, že se uhradila včas. Je dobré navíc si údaje o platbě každý měsíc evidovat.

Finanční správa České republiky provozuje daňový portál , který slouží pro komunikaci s finanční správou a k získávání informací z daňového řízení (např. informace o stavu zpracování podání finanční správě, nahlížení do daňové informační schránky, správa údajů evidence tržeb). Abyste si ověřili, zda nemáte nějaký daňový nedoplatek, můžete se obrátit na Finanční úřad ČR, kde lze požádat o potvrzení o bezdlužnosti. Žádost je možné podat osobně na podatelně nebo elektronicky přes daňový portál nebo datovou schránku. Součástí daňového portálu spravovaného Finanční správou ČR je rovněž Registr DPH, kde naleznete informace o plátcích daně z přidané hodnoty a nespolehlivých plátcích DPH. Nespolehlivým plátcem se můžete stát, pokud neuhradíte zajišťovací příkaz, opakovaně nepodáte povinná podání k DPH nebo při registraci k DPH uvedete nepravdivý údaj ohledně skutečného sídla. Zbavit se označení „nespolehlivý plátce“ může vaše firma až po rozhodnutí správce daně, a to nejdříve za 12 měsíců, během kterých neporuší své povinnosti ohledně DPH.

Užitečné odkazy


Jak s Cashbotem získáte v podnikání víc?

  • Chci prodat víc zboží nebo získat zakázku navíc.
  • Plánuji se předzásobit za výhodnějších podmínek.
  • Chci platit faktury včas a získat výhodnější podmínky.
  • Chci získat čas, který trávím placením faktur.
  • Vidím příležitosti při nečekaných událostech na trhu.

Odložení splatnosti přijatých faktur

Prodejte více zboží, získejte nové zakázky a investujte do modernizace vaší firmy. S námi můžete růst rychleji a s klidem.

Další užitečné články

5 tipů, jak firmě ušetřit peníze

Mít dobrý podnikatelský záměr v oblasti, kde je poptávka a není konkurence, je základ. Ale dobrý nápad nestačí. Klíčovým faktorem úspěchu je správné hospodaření s firemními financemi. Proto jsme pro vás sepsali několik praktických tipů.

4 minuty čtení

Řešíte nějakou z těchto situací?

  • Chci zakázku navíc nebo nového zákazníka
  • Plánuji rozšířit tým
  • Chystám se modernizovat sklady nebo techniku
  • Rozšiřuji vozový park nebo skladové prostory
  • Vidím příležitost při nečekaných událostech na trhu