Úvěr
Získejte pro své podnikání peníze klidně jen na pár měsíců. Bez poplatků a bez sankcí za předčasné splacení. Úvěr vás bude stát jen úrok za skutečnou dobu čerpání.
Banky a další tradiční hráči na českém finančním trhu se během koronavirové krize potýkali s mnoha problémy. Ať už se jedná o finanční potíže některých klientů a z nich vyplývající neschopnost splácet jejich závazky, splátkové moratorium vyhlášené přímo vládou, či uzavřené pobočky. Naopak fintechové společnosti, které se už delší dobu snaží vydobýt si své místo na trhu napůl v symbióze a napůl v tvrdé konkurenci s výše zmíněnými tradičními hráči, dokázaly v roce 2020 výrazně zvýšit zisky i počty zákazníků, mnohdy až o 100 %. Pojďme se nyní podívat na top 5 fintechových společností, které hýbou českým trhem.
Český startup Portu se rozhodl vstoupit na velmi kompetitivní segment finančního trhu, který je pevně v rukou bank a několika málo investičních společností. Řeč je samozřejmě o investicích do podílových fondů. Drobní investoři se v České republice obvykle pouštějí do investování buď přes banku nebo přes některou z větších investičních společností.
Portu se rozhodlo nabídnout alternativu. Za samotným startupem stojí investiční skupina Wood & Company, která primárně cílí na korporátní klientelu po celém světě. Díky tomuto propojení mohou v Portu využít know-how investičních expertů z mateřské společnosti.
Na Portu je ovšem daleko sympatičtější velmi přehledná aplikace, nízké poplatky za spravování portfolia a snaha o rozšíření finanční gramotnosti i mezi neuživatele, protože kvalitní spravování portfolia nabízejí i výše zmiňované banky nebo investiční společnosti.
Velmi zajímavý cíl si vytyčili také v Trisbee, fintech startupu, který by rád zpřístupnil bezhotovostní platby i těm nejmenším podnikatelům a živnostníkům. Pro ty bylo doposud příliš náročné a nákladné pořídit si karetní terminál. Kvůli tomu ovšem jejich podnikání často přicházelo o zákazníky, protože hotovost už u sebe dnes každý nemá.
Trisbee proto přišlo s jednoduchým řešením. Platební appka, v které prodejce snadno vystaví zákazníkovi QR kód, který tak nemusí hledat hotovost. To vše zdarma jak pro prodejce, tak pro zákazníka.
Velkou překážkou pro růst Trisbee je obecně nízká rozšířenost QR plateb v České republice. Zatímco v Číně nebo ve Spojených státech jsou platby QR kódem celkem běžné, v Česku na ně nejsou lidé zvyklí.
Velmi sympatickým počinem je startup Caflou, který vyvinul jednoduchou a přehlednou aplikaci pro správu týmů a firemních procesů. Díky Caflou můžete automatizovat velké množství procesů, které dosud vyžadovaly přímou pozornost manažera nebo dedikovaného zaměstnance.
V Caflou tak můžete sledovat a plánovat finanční transakce, díky čemuž udržíte zdravý firemní cash flow, přehledně zpracovávat skupinové projekty a delegovat úkoly členům týmu, ale i automaticky sledovat čerpání dovolené a dalších benefitů jednotlivých zaměstnanců.
Cashbot je online nástroj, který pomáhá podnikatelům získat peníze rychleji a jednodušeji než v bance. Peníze navíc garantuje do 30 minut nebo zdarma. Nabízí financování vydaných faktur, odložení splatnosti faktur přijatých a nově i neúčelový podnikatelský úvěr s možností splácení až 12 měsíců a s odkladem splátek až o 3 měsíce.
Načerpejte finance od Cashbotu
a dejte zelenou příležitostem.
Získejte pro své podnikání peníze klidně jen na pár měsíců. Bez poplatků a bez sankcí za předčasné splacení. Úvěr vás bude stát jen úrok za skutečnou dobu čerpání.
Cashbot není banka. Využívá moderní technologie, díky kterým je vše otázkou pár minut. S Cashbotem podnikatelé nemusí nikam chodit a nic složitě vyřizovat. Registraci vyřídí online za pár minut s dokumenty, které mají běžně k dispozici. Pokud se pak rozhodnou využít služby Cashbotu – ať už jde o úvěr, nebo financování faktur – je to ještě jednodušší. Vše zvládnou přímo v aplikaci bez otravné administrativy a papírování.
Jak se říká, to nejlepší na konec. Český fintech BudgetBakers by se do čtyř let mohl stát dalším „unicornem”, tedy startupem, jehož hodnota překročí miliardu dolarů. A čemu se tedy v BudgetBakers věnují? Ve stejnojmenné aplikaci a webovém rozhraní mohou uživatelé snadno získat kontrolu nad domácím či firemním rozpočtem, proto slovo „budget“ v názvu.
Aplikací pro správu měsíčního rozpočtu a transakcí je na trhu opravdu hodně, ale v BudgetBakers vsadili na komplexnější přístup. Po získání evropské licence PSD2 mohou uživatelé propojit aplikaci s většinou evropských i světových bank, takže mohou sledovat veškeré transakce přímo v BudgetBakers a sjednotit tak svůj finanční život v jedné aplikaci.
Tento model zjevně funguje, protože samotnou aplikaci využívají po celém světě miliony lidí a v roce 2020 skončil startup poprvé v zisku. Ten bude ale celý vložen do dalšího růstu, spolu se 160 miliony korun, které v BudgetBakers získali od významného nizozemského investora.
Spoluautor článku
Baví mě hledat vlastní směr a inovace ve světě financí. Mým cílem je, aby podnikatelé mohli pracovat s cash flow efektivněji a aby si nenechali ujít obchodní příležitost kvůli nedostatku vlastních financí.
Nezaspěte aktuální trendy ve světě podnikání a financí. O nově vydaném článku na blogu vám dáme vědět.
Novinky pravidelně
ve vaší schránce
Dejte zelenou příležitostem