Jak funguje platba fakturou?

Platba fakturou

Plánujete větší investici do vybavení společnosti? Potřebujete nové počítače nebo nakoupit více zboží či materiálu, ale vaše cash flow to v tento okamžik zkrátka neumožňuje? Někteří prodejci pro takové případy umožňují platbu fakturou. Co to znamená? Kdy se vám platba na fakturu vyplatí a kdy se může naopak vymstít?

Co je platba fakturou?

Platba fakturou umožňuje nakoupit zboží nebo služby ihned, ale zaplatit za ně později. Platba faktury místo platby okamžité může ulevit vašemu cash flow a přitom společnosti umožní plynule fungovat i ve finančně napjatějších chvílích.

Jak to funguje?

Platba fakturou se většinou příliš neliší od procesu klasického nákupu. Většinou (ale nikoli výhradně) ji nabízejí velkoobchodní společnosti, které často spolupracují s podnikateli a jedná se o jednu z jejich platebních metod.

Platbu fakturou, většinou s 14denní splatností, si tak můžete snadno zvolit při volbě platební metody. Počítejte s tím, že některé společnosti budou při první platbě na fakturu požadovat ověření totožnosti včetně podpisu.

Kdo může využít platbu na fakturu?

Pravidla a možnosti platby fakturou až několik dní po dodání zboží si určují sami obchodníci. Někteří tuto možnost nabízejí pouze státním institucím, jiné ji umožňují všem stálým zákazníkům.

Občas se tato možnost řídí minimální či maximální částkou nákupu.

To, jestli můžete i vy platbu fakturou využít, zjistíte u vašeho dodavatele.

Proč platit na fakturu?

Největší výhodou je už zmíněná úleva napjatému cash flow. Pokud potřebujete zboží hned, ale stále čekáte na proplacení faktur, může vám tato možnost krátkodobě pomoci bez velkého zásahu do cash flow.

Jak vám s platbou na fakturu pomůže Cashbot

Zvolili jste si místo klasické platby za zboží platbu fakturou, ale potřebujete platbu faktury odložit?

Přesně od toho je tu Cashbot.

S Cashbotem totiž můžete jednoduše a během pár minut odložit splatnost faktury.

My fakturu proplatíme buď ke dni její splatnosti nebo okamžitě a vy můžete začít splácet až za 3 měsíce. A na splacení máte až 12 měsíců.

Cashbot

Chcete získávat pravidelné tipy z oblasti financí, rady pro růst podnikání a další informace od Cashbotu do vaší mailové schránky? Přihlaste se k odběru novinek, díky kterým budete vždy o krok napřed.

Ano, chci získávat rady a obchodní sdělení od portálu Cashbot.cz a souhlasím se zpracováním osobních údajů (tj. e-mailu) za tímto účelem po dobu nezbytnou k naplnění stanoveného účelu. Souhlas lze odvolat na: info@cashbot.cz. Více informací naleznete v ochraně osobních údajů.

Další užitečné články

Jak s Cashbotem získáte v podnikání víc?

  • Chci prodat víc zboží nebo získat zakázku navíc.
  • Plánuji se předzásobit za výhodnějších podmínek.
  • Chci platit faktury včas a získat výhodnější podmínky.
  • Chci získat čas, který trávím placením faktur.
  • Vidím příležitosti při nečekaných událostech na trhu.

Odložení splatnosti přijatých faktur

Prodejte více zboží, získejte nové zakázky a investujte do modernizace vaší firmy. S námi můžete růst rychleji a s klidem.