Jak si zlepšit rizikový profil společnosti (4/5)

Dejte si pozor na nepovolené debetní zůstatky a aktivitu na bankovním účtu. Je důležité pravidelně si kontrolovat debetní zůstatky na účtech, abyste se nedostali do nepovoleného debetu.

Pozor na nepovolené debetní zůstatky a aktivitu na bankovním účtu

Je důležité pravidelně si kontrolovat debetní zůstatky na účtech, abyste se nedostali do nepovoleného debetu (zůstatku na účtu pod povolenou hranicí – bez sjednání kontokorentu se jedná o zůstatek nižší než 0 Kč).

Někdy se totiž může stát, že přestože máte na svém účtu pouze své peníze a nemáte nastavený kontokorent, dostanete se do mínusu. Za tento nepovolený debet vám banka může naúčtovat úroky. Musíte mít sami přehled o tom, jaké finanční prostředky na účtu máte a kolik ještě můžete utratit. Možným řešením je vést si svůj vlastní přehled. Dávejte si pozor – obchodníci (i v zahraničí) si mohou po platbě kartou strhnout peníze z vašeho účtu se zpožděním několika dnů i týdnů. Nepovolený debetní zůstatek je pak při žádosti o úvěr negativním signálem a může být překážkou pro poskytnutí financování.

Ocitli jste se v nepovoleném debetu nebo jste přečerpali svůj kontokorent? Snažte se co nejdříve vložit peníze na svůj účet nebo požádejte svého odběratele o rychlou úhradu vaší faktury, abyste se dostali co nejdříve zpátky do plusu. Dalším důležitým ukazatelem, který ovlivňuje váš finanční profil, je vaše aktivita na bankovním účtu. Většina transakcí v hotovosti se odrazí na vašem finančním profilu negativně. K dobru vám banka při žádosti o úvěr nepřičte například ani opakované a vysoké platby na účty sázkových kanceláří. Naopak vám pomůže, pokud si na svůj účet necháte platit co nejvíce faktur, budete z něj hradit pravidelné platby a nastavíte si trvalé příkazy.


Jak s Cashbotem získáte v podnikání víc?

Trápí vás nějaký z těchto problémů?

  • Chci zakázku navíc nebo nového zákazníka
  • Plánuji rozšířit tým
  • Chystám se modernizovat sklady nebo techniku
  • Rozšiřuji vozový park nebo skladové prostory
  • Vidím příležitost při nečekaných událostech na trhu

Odložit splatnost přijatých faktur

  • Chci prodat víc zboží nebo získat zakázku navíc
  • Plánuji se předzásobit za výhodnějších podmínek
  • Chci platit faktury včas a získat výhodnější podmínky
  • Chci získat čas, který trávím placením faktur
  • Vidím příležitosti při nečekaných událostech na trhu

Další užitečné články

Faktoring – v čem může být malým a středním firmám přínosem? A v jakých segmentech se nejčastěji využívá?

Každá firma se dostane do bodu, kdy řeší, kde sehnat peníze na rozvoj. Prvním řešením, které firmy zvažují, bývá úvěr od banky. Existují však i jiné alternativy – například faktoring. Co to je, pro koho je vhodný, jaké má jeho využití výhody a v jakých segmentech je nejčastěji využíván? To se dozvíte v našem novém článku.

3 minuty čtení