Podnikatelský úvěr ještě snadněji: jaké kreditní skóre potřebujete, abyste jej získali?

Vaše platební historie a kreditní skóre hrají důležitou roli během žádosti o podnikatelský úvěr. Poskytují totiž věřitelům informace k tomu, aby vyhodnotili, zda budete odpovědným klientem, který půjčku splatí včas a v plné výši, či nikoliv. Víte, co je kreditní skóre? Tipy, které vám mohou pomoci se schválením podnikatelského úvěru, najdete v našem článku.

Chcete peníze rychle a bez obtíží? 

Věřitelé mají řadu kritérií, které při posuzování vaší žádosti o úvěr zvažují. Někteří se zabývají alternativními údaji, jako je vaše nejvyšší dosažené vzdělání či obor, ve kterém podnikáte. Vedle příjmů a výdajů se věřitelé zaměřují především na vaše kreditní skóre a platební historii.

Co je kreditní skóre?

Kreditní skóre představuje číslo, které je výsledkem kreditního hodnocení. Jde o tzv. bodovací systém či kreditní model, do kterého mohou vstupovat proměnné, jako je věková kategorie, adresa sídla, půjčky u dalších věřitelů, negativní záznamy v bankovních a nebankovních registrech, příjmy a výdaje a další. Požadavky se u různých poskytovatelů úvěrů liší a každá banka či věřitel se řídí vlastními postupy. Bližší detaily výpočtu nejsou veřejnosti známy, jde totiž o střežené know-how schvalovacího procesu. 

Na co dát pozor, když chcete podnikatelský úvěr

Někteří věřitelé dávají přednost zákazníkům s dobrým kreditním skóre, ale jsou i věřitelé, kteří přijímají i zákazníky se špatnou kreditní hodnotou. Zde je seznam toho, na co se většina věřitelů dívá při žádosti o podnikatelskou půjčku:

Co ovlivňuje kreditní skóre

Čím máte kreditní skóre lepší, tím výhodnější jsou parametry vašeho  podnikatelského úvěru. Jinak řečeno – je pravděpodobnější, že získáte lepší podmínky. Například nižší úrokové sazby nebo přístup k vyšším částkám podnikatelského úvěru. Nízké kreditní skóre může být naopak důvodem, proč věřitel schválí spíše nižší úvěrový limit či nabídne úvěr s vyšším úrokem, protože budete považováni za rizikovějšího zákazníka.

Peníze ještě dnes, neúčelový podnikatelský úvěr od Cashbotu

Potřebujete peníze pro rozvoj podnikání? Cashbot nabízí neúčelový podnikatelský úvěr, který můžete využít na cokoliv. A to není vše. Peníze získáte do 30 minut nebo zdarma. Na splacení máte až 12 měsíců a první splátku si můžete odložit až o 3 měsíce. Kromě toho nabízí Cashbot také další služby, jako je finanční rezerva zdarma nebo okamžité financování faktur.

Financování faktur

Podnikejte v klidu. Získejte své peníze z vydaných faktur do 30 minut nebo zdarma, nebo si rozložte splatnost přijatých faktur třeba do 12 měsíčních splátek.

Zjistit více
Cashbot

Chcete získávat pravidelné tipy z oblasti financí, rady pro růst podnikání a další informace od Cashbotu do vaší mailové schránky? Přihlaste se k odběru novinek, díky kterým budete vždy o krok napřed.

Ano, chci získávat rady a obchodní sdělení od portálu Cashbot.cz a souhlasím se zpracováním osobních údajů (tj. e-mailu) za tímto účelem po dobu nezbytnou k naplnění stanoveného účelu. Souhlas lze odvolat na: info@cashbot.cz. Více informací naleznete v ochraně osobních údajů.

Další užitečné články

Jak s Cashbotem získáte v podnikání víc?

  • Chci prodat víc zboží nebo získat zakázku navíc.
  • Plánuji se předzásobit za výhodnějších podmínek.
  • Chci platit faktury včas a získat výhodnější podmínky.
  • Chci získat čas, který trávím placením faktur.
  • Vidím příležitosti při nečekaných událostech na trhu.

Odložení splatnosti přijatých faktur

Prodejte více zboží, získejte nové zakázky a investujte do modernizace vaší firmy. S námi můžete růst rychleji a s klidem.