Přeskočit na obsah

Rozhovor s iSTYLE – Macbook je nejpopulárnější produkt firemních zákazníků a nejen o tom

iSTYLE je přední prodejce produktů světoznámé značky Apple na našem území, u kterého lze zakoupit nejnovější zařízení Apple ve všech dostupných variantách.  Od loňského roku mohou podnikatelé k platbě kromě standardních způsobů jako hotově, kartou nebo na splátky, využít i platbu Cashbotem – jednoduše nahrají fakturu a Cashbot ji okamžitě proplatí. Jak to celé vzniklo a jak to funguje?

iSTYLE produkty

iSTYLE má skvělý nejen název, ale i celkovou komunikaci k zákazníkům, jak dlouho v Čechách budujete tuto značku? Přizvali jste si na pomoc při jejím budování nějakou agenturu či někoho ze zahraničí? 
V minulém roce to bylo 15 let, co budujeme iSTYLE brand v Čechách. Řadu let bylo budování iSTYLE brandu řízeno interním marketingovým týmem. Silný partner pro nás je také samozřejmě Apple, který v Čechách má dnes již početné zastoupení a tým lidí, který s námi plánuje kampaně a pomáhá nám růst. 

iSTYLE má pobočky v Praze, Brně, Ostravě a Ústí – plánujete rozšíření i do dalších krajských měst, nebo vám prodejní síť pokrývá vaše aktuální potřeby?
Pokrytí našich obchodních jednotek se soustřeďuje do největších měst a nejvýznamnějších nákupních center. V tuto chvíli nevidíme místo, které by splňovalo naše nároky na novou jednotku.

V souvislosti s pandemií covid-19 se řada podnikatelů potýkala s náročnými výzvami, ale objevila i nové příležitosti, jako je například on-line prodej. Jak uplynulé období ovlivnilo vás a jak potenciál digitálního prodeje vnímáte?
Naše zaměření na rozvoj on-line nákupu bylo už před covid obdobím, nicméně za poslední 3 roky celý proces výrazně zrychlil a on-line nákupy rostly. Dnes vnímáme ohromný potenciál právě v propojení on-line a off-line zážitku přímo na prodejně, a proto pracujeme dále na propojení těchto dvou světů pro naše zákazníky.

Jaké jsou výhody nakoupit Apple zařízení u vás, prémiového a autorizovaného prodejce zařízení Apple?
Je to především empatický prodejní personál. Všichni naši zaměstnanci jsou dlouhodobě vzděláváni v technických dovednostech a zároveň i v komunikaci se zákazníky. Na vzdělávání se podílí také přímo Apple. Udržujeme také velmi silné skladové zásoby. Dále provozujeme náš vlastní servis, který se řídí nejvyššími standardy Apple. Umožňuje nám to zkracovat dobu, kdy je zařízení v servise, a garantovat nejvyšší možnou úroveň oprav.

Apple loni představil spoustu novinek. Který z produktů je u vás nejprodávanější? A co může být důvodem, že se do daného produktu lidé zbláznili?
Dlouhodobě je nejprodávanějším produktem v ČR iPhone. iPhone je funkční zařízení, které umí nahradit počítač, multimediální přehrávače nebo herní konzole. Když připočteme atraktivní design, pak se tento produkt těší neuvěřitelné popularitě. Pokrok v nových telefonech už není tolik o hardware stránce, ale především o ekosystému kolem a v aplikacích. V tomto směru je iPhone velmi silný.

Hodně se věnujete i firemním zákazníkům a máte u nich dobré jméno. Víte proč?
U nás v iSTYLE je zákazník vždy na prvním místě. V posledních letech jsme navíc vynaložili mnoho úsilí a vybudovali tým proškolených obchodníků, kteří se specializují právě na malé a střední firmy. Mimoto máme široké portfolio služeb a dbáme na kvalitu, dostupnost a perfektní servis. 

Které produkty jsou u vaší firemní klientely nejpopulárnější?
S příchodem Apple M1 čipů je nejpopulárnějším právě Macbook, a to díky své rychlosti. Rychlost a kvalita u tohoto produktu zvyšují celkovou efektivitu jak u malého podnikatele, tak i u velké firmy. V minulém roce nebyla na žádný jiný produkt tak pozitivní odezva. MacBook je zkrátka ten největší „dříč“. Přesto se stále točíme právě okolo trojice Mac, iPad a iPhone a záleží na firemním prostředí a potřebách klienta.

Již nějakou dobu u vás mohou podnikatelé platit za nákup také prostřednictvím služby Cashbot, jak tato spolupráce vznikla?
V covid období, kdy prodejny byly zavřené pro standardní prodej a fungovaly pouze jako výdejny on-line objednávek, jsme zaměřili naši prodejní sílu na podnikatele. Hledali jsme možnosti, jak k nám tuto kategorii zákazníků  přilákat, oslovit a podpořit je v těžké době. Proto jsme také hledali varianty, jak udělat naše produkty dostupnější. V rámci snahy rozložit pojištění produktů tak, aby zákazník měsíčním poplatkem získal krytí na své Apple produkty, jsme přes našeho partnera INSIA získali doporučení na Cashbot jako variantu financování pro firemní klientelu.

Lidé z Cashbotu nám představili službu a následně už se vše rychle implementovalo na naše prodejny. 

A jak platba s Cashbotem vlastně funguje?
Zákazník přijde na kteroukoliv z našich prodejen iSTYLE. Vybere si zboží pro vlastní podnikání a to si během pár minut nechá profinancovat s naším prodejcem přímo na prodejně. Poté si produkty odnese domů, aniž by musel v daný moment použít vlastní finance. Celý proces je neuvěřitelně pokrokový a snadný. Rychlost schválení je na trhu unikátní.

Jaké jsou hlavní výhody platby s Cashbotem online a platby na pobočce? 
Největší výhodou  je za mě možnost volby. Zákazník si může odložit platbu o 3 měsíce a rozložit splátky až na  24 měsíců. Nic vám tedy nebrání si nový stroj na projekt pořídit už nyní, i když víte, že dostanete jako menší podnikatel proplacenou fakturu až příští měsíc nebo zkrátka své peníze využijete na to, abyste svoje podnikání posunuli ještě dál.

Na jaké Apple novinky se těšíte? 
Máme radost z každého nového představeného produktu. Vždy se jedná o  technologickou špičku s nádherným designem. 

Chystáte nějaké novinky či nové služby? 
Pro firemní klientelu nyní spouštíme novou službu iSTYLE Comfort Business, v rámci které chceme zákazníkovi dát klid zejména při přechodu na Apple platformu. V rámci této služby zákazník získá podporu v rámci IT auditu nebo podpory na dálku.

Finance pro rozvoj firmy

Chcete růst, inovovat a rozvíjet své podnikání? Cashbot podpoří vaše podnikatelské plány v tu pravou chvíli.

Rady, které se vždy hodí

Když přidáme další článek, dáme vám vždy vědět, nepřijdete tak o žádné užitečné rady.

aplikace-na-mobilu-3
check-green

Novinky každý týden
ve vaší schránce

check-green

Váš email nebudeme
s nikým sdílet

Podobné články