Co číst či sledovat během svátků? Tipy pro podnikatele!

Čas jsou peníze. Věnujte během Vánoc čas nejen rodině, ale i sami sobě a svému rozvoji. Kdy jindy si dát nohy na stůl než v době, kdy si téměř celý svět ordinuje svou pravidelnou dávku odpočinku. Do jakých knih se ponořit či co zhlédnout během dlouhých večerů? Sestavili jsme pro vás výběr toho nejlepšího.

Knižní tipy na Vánoce – co číst nebo darovat 

Nemáte potuchy, co jsou to kryptoměny a chcete se o nich dozvědět více? Pro ty, kterým nedělá potíže angličtina, doporučujeme The Bitcoin Standard od Saifedeana Ammouse. V češtině se stejným tématem zabývá kniha Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti od Dominika Stroukala a Jana Skalického.

Knihy: The Bitcoin Standard, Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti
Nejbohatší muž v Babylóně
Nejbohatší muž v Babylóně

Nedaří se vám ušetřit ani korunu? Chcete návod k tomu, jak zbohatnout? Na téměř 130 stranách textu vám to ukáže Nejbohatší muž v Babylóně od George S. Clasona. Protože přece jen… „Pro peníze platí stejné zákony jako před šesti tisíci lety v Babylóně.“ a taky pořád platí: „Lepší malý zisk než velká škoda“.

Myšlení rychlé a pomalé

Zajímá vás psychologie či behaviorální ekonomie? To, jak přemýšlíme či jak na nás některé jevy působí? Potom bez váhání sáhněte po knize Myšlení rychlé a pomalé, v angličtině Thinking, Fast and Slow,  od Daniela Kahnemana. 

Tajemství skvělých prezentací Steva Jobse

Odjakživa chcete zlepšit vaše prezentační dovednosti a hnout publikem. Mít řeč jako všichni, kdo předstoupí v TEDx. Být pronikavý jako Steve Jobs, když svého času uváděl světu Apple produkty nebo když pronášel svou řeč na Standfordu v roce 2005? Jak na to nám odkrývá Carmine Gallo v publikaci Tajemství skvělých prezentací Steva Jobse. Je to skvělá literární jízda plná užitečných tipů, neváhejte ani minutu! 

Bohatství národů

Toužíte si přečíst klasiku z ekonomického prostředí? Chybu neuděláte, když si pořídíte vlastní kopii Bohatství národů od Adama Smithe. Upevní vám ekonomické základy a nejednou se přistihnete v úžasu. Nenechte se odradit jejím objemem či jejím stářím, český překlad je čtivý a nenáročný.

Inspired

Fascinují vás start-upy? Chcete vědět, jak se tvoří produkt v technologických společnostech nebo si jen zopakovat, jak může fungovat agilní vývoj nebo produkt management? Potom pátrejte po Inspired od Martyho Cagana. Získané poznatky uplatníte i mimo prostředí IT. 

Seriály a filmy na téma financí, investování či dobývání nových světů

Billions

Billions – seriál, který má aktuálně 5 řad, vás provede světem investování, intrik a politiky na půdě New Yorku. Užijete si výborné herecké obsazení, vypracovaný scénář se spoustu napínavých situací a slovních přestřelek. Vedle zábavy můžete s Billions získat vhled do obchodních jednání nebo pasivně přijímat rady na vzdáleném křesle uznávané psycholožky.

Upřednostňujete-li celovečerní film a chtěli byste stále zůstat ve světě financí, pusťte si film The Big Short. Abyste si film plně užili, neměly by vám být cizí pojmy jako je shortování, hedge fond či swap. The Big Short vám pak hravým způsobem ukáže příčiny finanční krize, která nastala v roce 2008.

The Founder

Není zřejmě člověka, který by neochutnal Happy Meal od McDonald’s. Jak se povedlo vybudovat tento kolos, přináší film The Founder.

Dosáhnout téměř nemožného si žádá mnoho obětí, disciplíny a trpělivosti. Co všechno je nutné k tomu, aby člověk vylezl na 900 m vysokou horu bez jištění a s apatickým vztahem ke smrti, zvěčňuje film Free Solo. V něm vás horolezec Alex Honnold provede horou El Capitan v Yosemitském národním parku. 

Veselé Vánoce a šťastný Nový rok!

Ať se u našeho výběru skvěle bavíte a nasajete nové informace. Pokud potřebujete pro své podnikání náhodou pomoc od expertů, audit nebo školení pro zaměstnance a nemáte na dané aktivity momentálně finanční prostředky, nevadí! Nechte si vystavit za tyto služby fakturu a Cashbot je za vás dodavatelům proplatí. Vy tak získáte na jejich úhradu až 12 měsíců a splácet můžete začít třeba až za 3 měsíce.

Financování faktur

Podnikejte v klidu. Získejte své peníze z vydaných faktur do 30 minut nebo zdarma, nebo si rozložte splatnost přijatých faktur třeba do 12 měsíčních splátek.

Zjistit více
Cashbot

Chcete získávat pravidelné tipy z oblasti financí, rady pro růst podnikání a další informace od Cashbotu do vaší mailové schránky? Přihlaste se k odběru novinek, díky kterým budete vždy o krok napřed.

Ano, chci získávat rady a obchodní sdělení od portálu Cashbot.cz a souhlasím se zpracováním osobních údajů (tj. e-mailu) za tímto účelem po dobu nezbytnou k naplnění stanoveného účelu. Souhlas lze odvolat na: info@cashbot.cz. Více informací naleznete v ochraně osobních údajů.

Další užitečné články

Jak s Cashbotem získáte v podnikání víc?

  • Chci prodat víc zboží nebo získat zakázku navíc.
  • Plánuji se předzásobit za výhodnějších podmínek.
  • Chci platit faktury včas a získat výhodnější podmínky.
  • Chci získat čas, který trávím placením faktur.
  • Vidím příležitosti při nečekaných událostech na trhu.

Odložení splatnosti přijatých faktur

Prodejte více zboží, získejte nové zakázky a investujte do modernizace vaší firmy. S námi můžete růst rychleji a s klidem.