Přeskočit na obsah

Jak funguje konsolidace

V dnešní složité ekonomické situaci se mohou i u těch nejlepších podnikatelů objevit problémy s cashflow. Splácení úvěrů, které jsme si pořídili třeba na rozvoj firmy, pak může začít být čím dál náročnější. Třeba proto, že nebudeme mít na účtu dostatek prostředků. Pro tyto případy se v posledních letech rozmohly konsolidace úvěrů, které mohou s výší splátek pomoci. Které úvěry je možné sloučit? Jaké jsou výhody a nevýhody konsolidace? To vše najdete v našem novém článku.

Jak sloučení půjček vlastně funguje?

Možnost sloučení půjček do jediné neboli konsolidaci úvěrů už v dnešní době nabízí většina bank a nebankovních společností. Konsolidovat můžeme například úvěry z kontokorentů, kreditních karet, nebankovní půjčky a občas i leasingy. Má to ale několik podmínek:

V případě, že jsou tyto podmínky splněny, je možné o konsolidaci úvěrů požádat. Banka nebo nebankovní společnost vše prověří a v mnoha případech vyřeší závazky u jiných poskytovatelů za vás. Vy si pak nastavíte adekvátní výši splátky a případně dojednáte další služby, jako například pojištění schopnosti splácet.

Výhody konsolidovaného úvěru

Sloučení více úvěrů do jediného má mnoho výhod. Významným benefitem je to, že vám odpadnou poplatky, které jsou s jednotlivými půjčkami spojené. Platíte pak pouze ty, které se váží ke konsolidovanému úvěru. Ve většině případů pak dochází také ke snížení měsíční splátky nebo úrokové míry. U některých poskytovatelů konsolidace pak můžete získat i další půjčku nebo předčasné splacení zdarma. Nabídek je opravdu celá řada, a proto stojí za to si je nastudovat a rozhodnout se pro tu, která je pro vaši konkrétní situaci nejvhodnější.

Úskalí konsolidace úvěru

Obecně se konsolidace půjček doporučuje zejména v případech, kdy má dlužník problém s výší měsíční splátky. Pokud tedy měsíční splátku bez problému pokrýváte, konsolidace pro vás možná nebude to pravé. Je to z toho důvodu, že v případě sloučení úvěrů do jednoho se často prodlouží celková doba splatnosti. Máte tedy nižší měsíční splátku, ale celkově na dané půjčce zaplatíte více, než kdybyste ji nechali rozdělenou.

Proč banky a nebankovní subjekty poskytují konsolidaci?

Banka nebo nebankovní instituce neposkytuje možnost konsolidace jen z dobré vůle, ale zpravidla vám prodlouží dobu splácení úvěrů. Zajistí si tak příjem na delší období, sníží nám jednotlivé splátky díky prodloužení doby splatnosti, a ještě na tom vydělá i způsoby, které nemusejí být na první pohled zřejmé. Poskytovatel konsolidace si kromě již zmíněného dlouhodobého příjmu také zajistí nového klienta.. Tím, že jej převede od konkurence k sobě má mnohem jednodušší možnosti, jak ho oslovit s případným novým úvěrem. Zároveň má díky informacím o předchozím splácení v jiné bance relativní jistotu, že klient je dostatečně bonitní a bude schopen úvěry splácet dlouhodobě. Nemusí tedy vydávat další náklady na prvotní kontrolu.

S úvěrem od Cashbotu vždy předem víte, kolik zaplatíte

Jestliže potřebujete rychle investovat do růstu firmy a nemáte zrovna k dispozici vlastní prostředky, zkuste využít služeb, který nabízí Cashbot. Předem znáte výši splátky a úroku, navíc vše zvládnete online za pár minut. S financováním růstu vaší firmy vám rádi pomůžeme, stačí se zaregistrovat zde.

Rady, které se vždy hodí

Když přidáme další článek, dáme vám vždy vědět, nepřijdete tak o žádné užitečné rady.

aplikace-na-mobilu-3
check-green

Novinky každý týden
ve vaší schránce

check-green

Váš email nebudeme
s nikým sdílet

Podobné články